Co dalej, czyli co zrobić, kiedy już wiesz na jakich portalach będziesz szukał pracy?

Szukałeś, sprawdzałeś aż w końcu wybrałeś konkretne portale z ofertami pracy, gdzie – wg Ciebie – najszybciej znajdziesz interesującą pracę.

I co dalej?

Poczytaj opinie… Tak, tak, warto trochę o przyszłym pracodawcy poczytać, żeby nie okazało się, że wpadłeś z deszczu pod rynnę… W internecie jest sporo stron z opiniami o pracodawcach, jednak wg mnie najbardziej wiarygodną jest GoWork. Pamiętaj jednak, że opinie piszą najczęściej ludzie, którzy z opiniowanym pracodawcą się pokłócili lub czują się przez niego pokrzywdzeni (decyzjami, warunkami pracy, pensją – powody mogą być różne). Niezmiernie rzadko zdarza się, że na wystawienie pozytywnej opinii poświęca swój czas osoba, która jest zadowolona, no chyba, że jest to… sam pracodawca 🙂

Kiedy już sprawdzisz opinie…

Najpierw sprawdź dokładnie jakiej formy kontaktu przyszły pracodawca oczekuje od kandydatów. Większość z nich oczekuje aplikowania, czyli przesłania Twojego CV na określony adres mail. Zdarza się jednak, że niektórzy pracodawcy podają numer telefonu kontaktowego. W takim wypadku przed przesłaniem swojego CV warto zadzwonić, aby dowiedzieć się więcej o publikowanej ofercie pracy, bo może się okazać, że jednak nie jest to stanowisko, czy rodzaj pracy, który chciałbyś wykonywać. Jeżeli rozmowa potwierdzi Twoje oczekiwania możesz wysyłać CV.

Wszyscy piszą o CV, ale jak ono powinno właściwie wyglądać?

O CV napiszę Wam w kolejnym wpisie, bo to temat naprawdę ważny i już na tym etapie można popełnić kilka błędów, które mogą zadecydować o tym, czy przyszły pracodawca wogóle zechce się z Tobą spotkać.